Barion Pixel
Apple Watch 5 vs 6 - Aké sú rozdiely? oplatí sa priplatiť za nový model?

Apple Watch 5 vs 6 – Aké sú rozdiely? oplatí sa priplatiť za nový model?

Stojí za to sa pozrieť na novinku, ktorá bola predstavená na tohtoročnej konferencii organizovanej spoločnosťou Apple. Najnovšie inteligentné hodinky Apple Watch 6 od technologického giganta. Oplatí sa ich kúpiť? Odpoviem hneď áno, ale oplatí sa ich vymeniť, keď vlastníme predchodcu, teda Apple Watch 5? V dnešnom porovnaní sa pokúsim odpovedať na túto otázku.
V prípade Apple Watch 6 je zmien tak málo, že nie je možné tieto dva modely ani len porovnať, pretože sú takmer totožné. Najnovšia verzia hodiniek od Apple však predstavuje niekoľko noviniek, ktoré nás možno len presvedčia o ich kúpe.

  1. Oxymeter

Senzor hladiny kyslíka v krvi je prvou novinkou Apple Watch 6. Ako sám Apple tvrdí, je to dôležitá informácia, ktorá nám umožňuje zistiť, ako efektívne absorbujeme kyslík a koľko kyslíka sa dostane do buniek nášho tela. Nový senzor hladiny O₂ sa skladá zo štyroch skupín LED diód a štyroch fotodiód.

  1. Väčšia jasnosť na displeji

Always-on displej je podľa mňa najužitočnejšou funkciou, ktorá vám umožňuje sledovať čas bez toho, aby ste museli dvíhať zápästie. Apple sa chváli, že displej poskytne až 2.5x vyšší jas po otočení zápästia ako v Apple Watch 5.

  1. Dve nové farby na výber

Ďalšou novinkou je príchod dvoch nových farebných odtieňov z ktorých si môžete vybrať – červená či modrá farebná kombinácia. Apple Watch 6 si viete kúpiť v nasledujúcich variantoch: Space Grey, Silver, Gold, červené a modré puzdro.

  1. Remienok s názvom Solo Loop

V ponuke je aj nový remienok, ktorý je vyrobený z mäkkej naťahovacej silikónovej gumy. Pred zakúpením si vyberte veľkosť, ktorá bude vyhovovať vášmu zápästiu (veľkosť si vyberáte pomocou šablóny, ktorú je možné si vytlačiť z webu spoločnosti Apple).

Aký model si zvoliť?

Vlastnite Apple Watch 5 a premýšľate nad kúpou Apple Watch 6? Rozhodne sa neoplatí kupovať tento nový model, pokiaľ vlastnite jeho predchodcu. Apple Watch 6 neprinášajú veľa nápadných zmien. Áno, majú rýchlejší procesor a jasnejší displej ale nejedna sa o nič špeciálne čo by vám v súčasnom modeli chýbalo. Oxymeter bude užitočný pre ľudí, ktorí skutočne vedia, že túto funkciu budú potrebovať. Ak ste veľkým fanúšikom najmodernejších technológií, kúpou samozrejme nič nepokazíte.
Zdroj: www.applemobile.pl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Main Menu