Barion Pixel
Všetko o novom Apple iPhone 12

Všetko o novom Apple iPhone 12

Spoločnosť Apple predstavila svoje nové produkty na konferencii s názvom Hi, Speed. Najväčšími novinkami na tejto udalosti boli iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max s 5G modulom.

iPhone 12 s 5G – štyri nové varianty v roku 2020

iPhone 12 je zariadenie s procesorom Apple A14 vyrobené s 5-nm technológiou a displejom OLED Super Retina XDR.  V predaji bude k dispozícii model s 5,4-palcovou, 6,1-palcovou a 6,7-palcovou obrazovkou. iPhone 12 mini a iPhone 12 dostanú duálny fotoaparát. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max znova budú mať trojitý fotoaparát a skener LiDAR.
iPhone 12 bude mať niekoľko farieb a je o 11% tenší ako jeho predchodca. Jeho vzhľad pripomína iPhone 4, 5, 5S alebo 5C. Doslova – farebné kryty pripomínajú produkt 5C, čo bol pravdepodobne najhoršie predávaný iPhone za posledné roky. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max sú v štyroch elegantných farbách vrátane novej farby Pacific Blue. Taktiež nová séria smartfónov prešla aj na nový materiál – nanokeramické kryštály integrované priamo do skiel smartfónu. Údajne tento nový materiál je 4x odolnejší proti pádu ako ktorýkoľvek iný iPhone.

iPhone 12 s čipom A14 Bionic

IPhone 12 okrem nového dizajnu má aj extrémne výkonný čip A14 Bionic, ktorý tento rok už debutoval v iPadoch. Tento nový model bol vyrobený 5-nm technológiou a má 11,8 miliárd tranzistorov. Procesor obsahuje 6 samostatných jadier. O grafický výkon sa starajú 4 jadrá. Je to jeden z najrýchlejších grafických procesorov na trhu so smartphonmi a procesor rýchlejší ako väčšina notebookov – takto spoločnosť Apple pochválila svoj nový čip. Systém môže vykonať až 11 biliónov operácií za sekundu.

iPhone 12 s vylepšeným fotoaparátom

Duálny fotoaparát má 12 Mpix objektív a vynovený 7-prvkový objektív. Veľkou novinkou je podpora vylepšeného nočného režimu, ktorý sa objaví na zadnom aj prednom fotoaparáte. Vo verziách Pro sa zasa vyskytujú vylepšenia v špecifikácii objektívov. Optické zväčšenie sa tiež zvýšilo na 2,5-násobok. Väčšie snímače znamenajú kvalitnejšie a presnejšie fotografie bez ohľadu na to či je deň alebo noc.
Fotoaparát podporuje 4K videá s frekvenciou 60 fps. Vpredu sa nachádza 12-megapixelový fotoaparát s 3D biometrickým senzorom. Nové iPhony sú jediné zariadenia na trhu s podporou Dolby Vision videa. Ak je niekto fanúšikom tvorby videa alebo profesionálnych fotiek, určite ocení novinky a vylepšenia v tejto oblasti.
Apple sa tiež chváli tým, že napríklad automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení je  vďaka skeneru LiDAR šesťkrát rýchlejšie.

MagSafe – indukčné nabíjanie

Spoločnosť Apple prišla na trh aj s novou bezdrôtovou nabíjačkou MagSafe, ktorá sa magneticky pripája k zadnému krytu nových smartfónov Apple. S nabíjačkou nie je dodávaný žiadny napájací adaptér, takže si ho musíte kúpiť osobitne alebo použiť jeden z tých, ktoré už máte. Bohužiaľ, ak chcete svoje nové telefóny iPhone nabíjať plným výkonom a rýchlosťou cez MagSafe, je to v súčasnosti možné iba s novým 20W napájacím adaptérom od spoločnosti Apple.

Ceny iphonov 12

iPhone 12 od 899 eur
iPhone 12 mini od 799 eur
iPhone 12 Pro od 1149 eur
iPhone 12 Pro Max od 1249 eur

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Main Menu